pizzaloverr pizzaloverr
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please help me solve for b

Someone please help me solve for b class=

Respuesta :

davvid15
davvid15 davvid15
  • 03-10-2017
multiply on both sides
Answer Link

Otras preguntas

in what way was maryland different from the other english colonies
In which laboratory process could a student use 0.10 M NaOH(aq) to determine the concentration of an aqueous solution of HBr? (1) chromatography (2) decompositi
elements within a period have the same number of what?
Write a few sentences in which you summarize the basic concepts of socialism. Then, write whether you think a socialist system can succeed in today’s world.
A grocery store sells snacks by weight. A six-ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Predict the cost of a two-ounce bag. Please help me!!
Is history always written by the victors?
What is the unit rate for meters per second if a car travels 238 meters in 17 seconds?
What expression is equivalent to 3(6x-2)+2(x+5)
A grocery store sells snacks by weight. A six-ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Predict the cost of a two-ounce bag. Please help me!!
Why did parliament decide to pass four new Laws in the Massachusetts colonies in 1774?