reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a benefit of CTSO?A-College degreesB-Leadership experience C-Communication skillsD-ScholarshipsHow many career fields are there?A-
Which statement is a characteristic of a successful hoax? A. It causes widespread panic. B. It looks and sounds like the truth. C. It make
a cylinder shaped paint can has a diameter of 10 cm and a height of 30. what is the volume of the paint can when it is 30% full? use 3.14 to approximate pi WIL
HELO ASAP!!! Draw the translation of LM along the vector (4, -5)
What is the thing phoebe want mike to do?
∆ABC has side lengths of 10 units, 20 units, and 24 units. ∆XYZ is similar to ∆ABC, and the length of its longest side is 60 units. The perimeter of ∆XYZ is uni
How do the maps help strengthen John Muir’s main arguments?
Conveying the stories of the bible in an oral sequential pattern is called
Donte simplified the expression below. mc024-1.jpg What mistake did Donte make? He did not apply the distributive property correctly for 4(1 + 3i). He did not
¿Qué oración es cierta? Los turistas viajan a Puerto Rico solamente para visitar El Yunque. Una parte muy importante del turismo de Puerto Rico es las playas.