helpmeeeoidjfoiew
helpmeeeoidjfoiew helpmeeeoidjfoiew
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Mr Johns bought 8 packages of hot dogs for a cook out. The total cost of the hot dogs was $24. Which of the following number sentences could be used to determine the cost of one package of hot dogs? Question 4 options: $24 + 8 $24 - 8 $24 ÷ 8 $24 x 8

Respuesta :

Skrttskrtt
Skrttskrtt Skrttskrtt
  • 03-11-2017
24 divided by 8. also number C

Answer Link
valyntynemurrow valyntynemurrow
  • 03-11-2017
I think the answer is $24/8
Answer Link

Otras preguntas

Help!! f (x) =-3x+25; Find f(x)=52
Find the distance between points 0, 10 and -9, 1
How many particles are in 2.5 mol of water, H2O?
Please Answer This Ixl Asap!!!
Are chemical compounds that contain carbon and hydrogen atoms called petrochemicals?
Which of the following best describes when it's appropriate to create a bibliography card? O A. Before you start searching through your sources for useful infor
In an ecosystem, what would happen if the number of bacteria decreased? A) There would be increased water pollution in the soil. B)There would be less nitrogen
7.6.8: What's in a Name? code hs help
Need help with this assignment, they give it to me on my algebra class
Which vowel sounds like the noise the doctor asks you to make when he or she examines your throat? a e u i