YbnNahmir
YbnNahmir YbnNahmir
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser she buys 1000 candy bars for 350$ what is the unit cost pwe candy bar

Respuesta :

peppermartinezp0enpg peppermartinezp0enpg
  • 03-12-2017
$350×1000=350000$ That's how much he spent.
Answer Link
susuA susuA
  • 03-12-2017
The correct answer is .35$ because 350/1000
I hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

Tp-5 boat trailers with too little tongue weight tend to do what?
Why do cybercrimes present a significant challenge for criminologists?
What is patellofemoral syndrome?
Yo por la mañana. (ducharse)
How did the Junior Red Cross contribute to the World War II effort?
I need help with this
As a result of the 1942 “Europe-first” strategy, A. American forces in the Pacific won many battles against Japan’s powerful military. B. benefited from their
A listing of all possible outcomes of an experiment and their corresponding probability of occurrence is called
there are 450 mangoes and oranges in a fruit stall.There are twice as many mangoes as there are oranges
NEED HELP ASAP Read the text below Dad gazed dejectedly at the endless pile of laundry covering the dining table and the living room couch. What does the figura