selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

How would you plot number 10 on a coordinate plane
Where should you summarize your argument for your readers?
What are two pathways marijuana uses to affect the mind.?
1. Was Oskar Schindler a good an, a fortunate man as his wife calls him, or merely a pragmatist?(1 paragraph)
There are 15 fewer than three times as many marching band members as there are color guard members. There are 105 members of the marching band. How many members
A high school debate team of 4 is to be chosen from a class of 35. how many possible ways can the team be formed?
what impact did spanish and mexican cowboys have on the industry?
plaese help!! Which reason best highlights Germany’s use of unrestricted submarine warfare? A) Germany was desperate for naval success, so they began attackin
The mummies (was, were) an important discovery, but the real story (is, are) the stone tablets. Which verbs correctly complete the sentence?
help i need an understanding for this problem