ogchan755 ogchan755
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

the owner of a flower shop sells 18 roses for $90 what is the cost in dollars per Rose

Respuesta :

hannaheverett10
hannaheverett10 hannaheverett10
  • 02-01-2018
I think the answer is $5. $90 divided by 18 roses equals $5 per rose.
Answer Link

Otras preguntas

which is the better buy $6 for 3 packages or $5 for 2 packages
martha can paint a room in 2hours. Jamie can paint the same room in 6 hours . How long to the nearest tenth of an hour will it take it them to paint the room
Someone help me do this question step by step please? ASAP
How do self interest and competition affect the free market
You use 4 gallons of water on 14 plants in your gardrn At this rate, how much water will it take to water 35 plants?
in what the way an ancient greek theater was built
PLEASE PLEASE PLEASE HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP PLEASE Look at the PROBLEM Cost of T-shirts Al’s T-shirt Shop $6.99 T-shirt Connection$7.49 Ho
You lift a 45-N bag of mulch 1.2 m and carry it a distance of 10 m to the garden. How much work was done?
Tai-Yi has read a book on business for his career elective class. The book talked about how group work will prepare you for your future career and has many bene
Hey, Need help with this questions?