winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

A cell that has neither a net gain of water nor net loss of water when it is immersed in a solution must be
What are some of the powers and responsibilities of county commissioners? Check all that apply. They create budgets and explain how funds will be managed. They
Discuss how you feel about foreigners entering and slowly taking over your home land
_______ delusions involve the (false) belief that other people or agencies are plotting to harm the person.
Find the number of real number solutions for the equation. x^2+0x-1=0
how many times greater is 700,000,000 than 70,000,000
write the equation of the line that passes through (2,5) and is perpendicular to Y=(1/2)X-1
how many different allergy notations can be made during the same encounter
What is Equivalent fractions using models
Eugenio is talking about what he used to do when he was a child. Write the appropriate vocabulary word or words that match the meanings of the underlined words.