HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

How must you unit cubes be stacked when used to measure volume?
Translate this in English: Son las tres de la tarde. Hoy es domingo. No tengo que ir a la escuela. Voy a pasar tiempo con mis amigos Luisa y Carlos. A Luisa y
Put 3/8, 2/5, and 0.38 from least to greatest
What was the chief duty of Zhou kings?
The purpose of the Olympic Games was to
tool using letters to represent dominant and recessive outcome
What is meant by a viable business idea?
A 10 cm3 block of paraffin (a type of wax) weighs 0. 085 N. It is carefully submerged in a container of gasoline. One cm3 of gasoline weighs 0.0069 N. a. What
the product of ages of 3 children in the Collins family is 72. the sum of the ages of 3 children, the twin boys and the older sister is 14. how old are the bo
Jeremy walked 6/8 of the way to school and ran the rest of the way. What fraction in simplest form shows the part of the way that Jeremy walked?