jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

Help please !!!!!!!!!!
what are fossils !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[Edna] stretched her strong limbs that ached a little. She ran her fingers through her loosened hair for awhile. She looked at her round arms as she held them s
Line EF passes through the points (0, 1) and (3,3). Line GH passes through the points (3, -3) and (6, -1). These lines are A) skew. B) parallel. C) concurren
All of the following describe constructive processes except
In 2013, the market price for a 3,000 square foot home in south tampa, florida was $350,000 and 358 new homes were built. in 2014, the market price for a 3,000
1. Which hominids lived side by side with prehistoric humans?
In 1840 china signed unequal treaties primarily to
What is the solution set to the system of equations graphed on the coordinate plane?
What technologies did the people of ancient India practice?