Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

Crispus Attucks was one of the first ___ during the Revolutionary era. i think the answer is d
Which property of gases do both Charles law and Boyle’s Law take into account? A) volume B) temperature C) pressure
I really don't understand this absolute value. please help
Describe how the Navajo returned home from Bosque Redondo. do it wrong still got 63 points
The Spirit of America Goodyear blimp has a volume of 2.027×105 ft3.When the blimp is in operation, it is filled with helium gas. If the density of helium at roo
A television station interviews five movie viewers after the first showing of a movie. after finding out that all five enjoyed the movie very much, the reporter
Which of the following is true A) Atoms exist in more types than molecules do B) Molecules results when atoms when atoms lose electrons C) Atoms bond with on
The _____ is a storage location for text awaiting pasting.
What was the only part of the current us invaded by the japanese during wwii?
A certain element forms an ion with 10 electrons and a charge of +2. identify the element.