chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Did Jefferson believe in a strong or a weak central government's
You need 3 sticks of butter for every 24 giant cookies you bake.
¿Que es la Acuicultura?​
Please answer it is due in a hour please help I will sure mark you as brainliest
PLS HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Cual el teatro mas importante de República Dominicana
need help!!! how do i do this
has parallel sides but is not a trapezoid ​
For the graphed function f(x) = (4)x - 1 + 2, calculate the average rate of change from x = 1 to x = 2.
Contrast can be created by using