AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

Can you help please I'm having trouble.
Which table correctly shows all the sample spaces for tossing a coin to get heads and rolling a number on a six-sided number cube? I think it is Heads 1 Hea
gravity on earth is 2.65 times as great as gravity on mercury. if Beatrice weighs 450.5 newtons on earth , calculate her weight in newtons on mercury
Can some one explain how to do this please?
Why did Jefferson Davis replace Johnston with Hood during the Atlanta campaign? A. Johnston was afraid to fight. B. Hood proved to be more timid. C. Johnston w
How many quarters are in $7.50
An elliptical galaxy has _____. A. a flattened disk, arms, and a central bulge B. no recognizable pattern of stars C. stars symmetrically dispersed in a sphe
Hey please i want a long written expression about WITH HARD WORK AND DETERMINATION ANYONE CAN BE SUCCEFUL
How long does it take for alcohol to get out your system?
Can someone tell me what is the synonyms for Nimbused