austinandmomonl austinandmomonl
  • 04-05-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1

Respuesta :

natashadavidsoow6ogc natashadavidsoow6ogc
  • 04-05-2018
by the way you are saying it the answer would be 0.20
Answer Link
xiangeneration
xiangeneration xiangeneration
  • 15-11-2020

Answer:

true

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is £42 increased by 10%
What is an adjective phrase?
373 of 500 in fractions and decimal
What constitutional principle did the supreme court establish in the McCulloch case
How and where has oil, road development, mining, dams and agriculture contributed to local economic, political, and land use issues?
The cost of living last year went up 7%. Fortunately, Alice Swanson got a 7% raise in her salary from last year. This year she's earning $42,805. How much did s
Is there DNA in our food? How do you know?
The cost of living last year went up 7%. Fortunately, Alice Swanson got a 7% raise in her salary from last year. This year she's earning $42,805. How much did s
Convert 57 mL to its equivalent in L using dimensional analysis
Does the equator cross the northern or southern part of South America? South America is located mostly in which two hemispheres?