holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Please help don’t know it!
suppose y varies directly with X and Y equals 25 when x equals 140 what is the value of x when y equals 36
If milk cost $0.58 per pound how much would 3 and 1/2 gallon cost
?Qué tiempo hace en Alaska en el invierno? A. Hace frío. B. Hace sol. C. Hace calor. D. Hace tiempo.
Using Ethos “ You are trying to persuade your teacher not to give you homework
which product of respiration is used for tissues repair and cellular function
pls do help quickly
what type of cell is produce in meiosis
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION 11/16, 9/16, 7/16, 5/16, 5/16, 3/16, 3/16 and 1/16
Help, please! Factor each difference of two squares. 36x² − 16